banner 1
banner 2
banner 3
banner 4
Matyikó Tibor
természetfestő és grafikus honlapja
Fotó magamról

Kiállítások

BARÁTOM A TERMÉSZET-SIÓFOK-HEXA KÁVÉZÓ (2022-09-19) [Kód: 39]

„ BARÁTOM A TERMÉSZET” című kiállításom nyílt SIÓFOKON a HEXA kávézóban. A kiállítást megnyitotta VASKÓNÉ CSÁK ERIKA, a siófoki gimnázium volt igazgatója, a HÉ! Egyesület vezetőségi tagja. Közreműködtek a Kálmán Imre Műhely növendékei: SOPSICS IZA és BERTALAN JÁZMIN. A kiállítás 2022.szept.19- okt.21-ig tekinthető meg a nyitvatartási időben.

Kedves vendégeink, HÉ! tagok! Ma egy új kiállítót köszönhetünk a HEXA Kávéházban bemutatkozó alkotók között, Matyikó Tibor festő, grafikust. Sok van mi csodálatos, de a „természetnél” nincs semmi csodálatosabb „A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg” 1957-ben született Balatonfőkajáron. A Balaton mellett töltött gyermekévek után a soproni Erdészeti Iskolában ismerkedett meg az erdő növény- és állatvilágával. Minden szabadidejét a természetben töltötte, távcsővel és határozókönyvekkel felszerelkezve; elsősorban a madarak érdekelték. Először természetfotózással és ornitológiával foglalkozott, munkái sorban jelentek meg folyóiratokban és könyvekben. Rajzolással 1995-ben kezdett foglalkozni; először ceruza- és tusrajzokat készített, majd 1997-ben elkészültek az első olajképei. A festészetet autodidakta módon sajátított el és csiszolta tudását a tökélességig. Képei a hazánkban élő ritkább és kevésbé ritka madarakat ábrázolnak, de emlősöket és kiváló tájfestményeket is találunk a képek között. Ezután rajzai, grafikái jelentek meg a szakújságokban /Nimród, Természetbúvár, Madártávlat/. Első jelentős kiállítása Tiszavasváriban volt 1997-ben, majd ezt továbbiak követték Budapesten, Sopronban, Egerben, Pétervásárán, Hevesen és Mátrafüreden, csoportos kiállítások pedig Székesfehérvárott, Baján, Budapesten, Szolnokon, Siófokon, Tatán és Szekszárdon. Első külföldi kiállítása Ulmban (Németország) volt 2007-ben. Munkái eljutottak Európa számos más országába, így Olaszországba, Luxemburgba, Angliába és Belgiumba. Célja a természet minél hitelesebb ábrázolása. Példaképei: Szinyei Merse Pál, Csergezán Pál, Balogh Péter, Zichy Mihály. Fantasztikus festményein, grafikáin megelevenedik a természet, szinte életre kel. Életfilozófiáját legjobban Fekete István szavaival tudja kifejezni... Mert az erdő beszél ahhoz, aki ismeri: jeleket ad, üzen, kitárja magát, csak meg kell érteni. De ahhoz, hogy érthessük, ismerni kell fáit, bokrait, füveit, virágait, gombáit, állatait s a sok színt, hangot, az állatok mozgását, életrendjét, természetét, az erdő minden lakójának örök, ősi törvényeit...Csak ez a tudás hozza közel az embert az erdőhöz, s ha ilyen jó barátságban vannak, akkor aztán szívesen veszik egymást... Matyikó Tibor, ma már a fotók közül ki tudja azokat választani, amelyek alkalmasak arra, hogy segítségükkel



BARÁTOM A TERMÉSZET (2021-06-25) [Kód: 36]

Önálló kiállításom nyílt a balatonfőkajári falumúzeumban immár második alkalommal.Megnyitotta Forró Zsolt polgármester.A tárlat egy hónapig látogatható.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2018-06-09) [Kód: 34]

AJKA, VÁROSI MÚZEUM és FOTÓGALÉRIA, önálló kiállításom.



BARÁTOM A TERMÉSZET-DÉVAVÁNYA (2018-03-24) [Kód: 24]

Kiállításom nyílt DÉVAVÁNYÁN a KŐRÖS-MAROS NEMZETI PARK STERBECZ ISTVÁN TÚZOKVÉDELMI LÁTOGATÓKÖZPONTJÁBAN. 29 munkámat állítottam ki az itt található múzeumban. A kiállítás ez év október 30-ig lesz látható.



ERDŐN,MEZŐN JÁRVA (2017-05-19) [Kód: 33]

A HELIKON KASTÉLYMÚZEUM KÖZHASZNÚ NONPROFIT Kft.SZÁNTÓDPUSZTAI IDEGENFORGALMI és KULTÚRÁLIS KÖZPONT,önálló kiállításom. A kiállítást megnyitotta:VÍZVÁRY ATTILA, SZÁNTÓD Község polgármestere.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2017-05-18) [Kód: 32]

DEVECSER,MŰVELŐDÉSI HÁZ klubterme(Devecser,Jókai u.3). A kiállítást megnyitotta:FERENCZI GÁBOR, Devecser város polgármestere.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2017-04-25) [Kód: 31]

TAPOLCA, VOKE BATSÁNYI JÁNOS MŰVELŐDÉSI és OKTATÁSI KÖZPONT. Önálló kiállításom. A kiállítást megnyitotta:ÁRVAI GÁBOR (MME Veszprém Megyei Csoportja Tapolcai Szervezetének Vezetője).

Állatok, Hírek, Kultúra, Természet
Állatszemekben megcsillanó élet
2017-04-26 Töreky László
Matyikó Tibor természetfestő alkotásaiból nyílt tárlat a VOKE Batsányi János Művelődési Központban kedden.

Matyikó Tibor a természetábrázolást évtizedekig erdészként, erdőjáró emberként, mint szenvedélyes fotós gyakorolta, csak életének egy későbbi szakaszában fordult a grafika, a festészet felé, amelyet autodidakta módon sajátított el és csiszolt a tökélességig. Kiállított képei hazánkban élő ritkább és kevésbé ritka madarakat ábrázolnak, de emlősöket és kiváló tájfestményeket is találunk a képek között.

– Nekem a hitelesség nagyon fontos. 25 éven keresztül fotóztam, ma már a fotók közül ki tudom azt választani, amelyek alkalmasak arra, hogy segítségükkel festmény, grafika készüljön. Azonban a fotó, mint alap nem elégséges, az eredményhez alapos anatómiai, erdészeti, állattani és ábrázolástechnikai ismeretekre is szükség van, hogy a képek élő állatot idézzenek, azok hiteles karakterével – mondta el lapunk kérdéseire válaszolva az alkotó.

– Sok van mi csodálatos, de a „természetnél” nincs semmi csodálatosabb!- kezdte kiállításnyitó beszédét az ókori író, Szophoklész szavait szándékosan átírva Árva Gábor. – Matyikó Tibor nem egyszerűen látványt kínál. Alkotásaival együttműködő partnert keres, szellemi társat, aki nem csak nézi képeit, hanem be is fogadja a látottakat. 1957-ben született Balatonfőkajáron, amely csodás természeti világ.

Már kisiskolás korától barátaival kinn csatangolt a természetben, figyeli a madarakat, a rovarokat, miközben valósággal falja Fekete István könyveit. 14 évesen már tisztában volt vele, hogy erdész lesz, ezért az Erdészeti Technikumban tanul tovább Sopronban. Hamarosan vásárol egy fényképezőgépet és ezzel elkezdődik egy nagy kaland az életében, amely a természet és az élőlények megörökítése.

Diasorozatokat készít, melyeket bemutat iskolákban, művelődési házakban. Erdészként, majd természetvédelmi őrként egész napját a természetben tölti. Később új kifejezési módot választ . Lecseréli a fényképezőgépet ecsetre, ceruzára. Témája a madarak világa, majd az emlősök, a tájábrázolás sem marad ki a repertoárjából. Közben tagja lett a Magyar Madártani Egyesületnek is. Nagyon sok városban és országban volt már kiállítása Matyikó Tibornak. Könyvekben is találkozunk illusztrációival, többek között Schmidt Egon, Madarak Budapesten című könyvében, de számos folyóiratban is illusztrált már cikkeket –mutatta be az alkotót a közönségnek Árvai Gábor, aki pedagógusként, túravezetőként, a Magyar Madártani és természetvédelmi Egyesület tagjaként került az elmúlt időszakban közelebbi kapcsolatba az alkotóval. /Töreky László/




BARÁTOM A TERMÉSZET (2017-01-10) [Kód: 18]

Az MME Veszprém Megyei Helyi Csoportja tisztelettel meghívja
Matyikó Tibor
természetfestő és –grafikus
kiállítására
a zirci Békefi Antal Városi Könyvtár, Művelődési Ház és Stúdió KB kiállítótermébe (Zirc, József Attila u. 1.).

Megnyitó: 2017. február 1-én 17 órakor
A kiállítást megnyitja:
DRUZSBACZKY ILDIKÓ
a Veszprém Megyei HCs titkára

A kiállítás megtekinthető 2017. február 1-28. között, keddtől péntekig 10-18h, szombaton 9-13h közötti időszakban.




BARÁTOM A TERMÉSZET (2016-03-31) [Kód: 30]

SOPRON, TORONY-GALÉRIA(Szent György u.14). Önálló kiállításom.Köszöntőt mondott:Szőcs Géza grafikusművész, a kiállítást megnyitotta:DR.RÓNAI FERENC ny.igazgató. A kiállítás támogatói:Róth Gyula Erdészeti,Faipari Szakközépiskola és Kollégium, Sopron Város Önkormányzata.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2014-05-23) [Kód: 10]

TAMÁSI-TAMÁSI GALÉRIA.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:ANTLI ISTVÁN,
a Gyulaj Zrt.vezérigazgató helyettese.

A megnyitó szövege:

Matyikó Tibor természetfestő, grafikus

Az emberiség és a fennmaradását lehetővé tevő földi környezete, a Természet sérülékeny egyensúlya korunk égető problémája. Felhalmozott tudásunkat és minden erőnket arra kell fordítanunk, hogy az utánunk jövő generációk életfeltételeit megőrizzük itt a Földön. A természetábrázolás festménnyel, vagy grafikával a maga sajátos eszközeivel hozzájárulhat a természet- és környezetvédelem sikeres munkájához, bemutatja a még meglévő értékeinket, rádöbbent a valós veszélyekre, ezáltal elősegíti a társadalom szemléletformálását.

A művészi természetábrázolás azonban még ennél is többet ad az érző és gondolkodó szemlélőnek. Matyikó Tibor alkotásait nézve e sajátos világ kitárul előttünk, így a mind inkább nehezebben hozzáférhető természetnek minden erre érzékeny ember részese lehet. Az elhivatottságon, és hozzáértésen alapuló művészien megfogalmazott természeti képek az ábrázolt jelenetek megértésére és csodálatára irányítják rá figyelmünket. Gondolatokat, érzéseket ébresztenek a XXI. század emberében. Üzenetük napról-napra aktualitást nyer. A természetfestő hisz a képek varázserejében. A megörökített szépség és harmónia képes talán hosszabb időre is visszacsempészni rideg, mesterséges világunkba egy kis darabkáját a természetnek felüdülés és feltöltődés céljából.

A festő művész a körülötte zajló élet csupán egy-egy kiragadott pillanatát tárhatja csak a közönség elé, bár számára valamennyi vászonra nem rögzített jelenet emlékezetes marad. Megannyi közvetlen élmény és megfigyelés szolgál alapjául a keretbe zárt kompozícióknak. A soproni erdészeti technikumban végzett Matyikó Tibor egyik példaképe a híres festő és grafikus Csergezán Pál heteket, hónapokat töltött a gyulaji erdőben a likashegyi erdészházban lakva, aki szinte együtt élt és lélegzett az erdővel. Hitelesen csak így képzelhető el az alkotói szándék.

A méltán híres magyar művészi színvonalú természetábrázolás gazdag örökségében, de világszínvonalú jelenében is. Hogy a jövőben milyen szerepet játszik majd, arról beszéljenek az itt látható képek, melyek még megannyi kiállításon, könyvben, falinaptáron, színes magazinok illusztrációjaként jelennek majd meg, hirdetve alkotójának üzenetét.

Ezen nemes küldetés folytatásához kívánok Matyikó Tibornak további kitartást és jó egészséget magam és a Tamásiak nevében.

Antli István beszéde a Tamási megnyitón 2014 ben




BARÁTOM A TERMÉSZET (2012-12-10) [Kód: 9]

BUDAPEST-MAGYAR ÍRÓSZÖVETSÉG.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:DR.VIZÚR JÁNOS,fotóművész.

Budapest, Magyar Írószövetség Klubterme (Bajza u. 18.)
Matyikó Tibor – 2012. december 10. - 2012. december 13. és 2013. január 7. - 2013. február 7.
A balatonfőkajári természetfestő, grafikus ihlető forrása a természet. Vonzódása az erdő növény és állatvilágához, különösen a madarakhoz, vezette kezdetben a fényképezés, 1995 óta a ceruza-, majd tusrajzok készítéséhez. Azóta guache és olajképek is kerülnek ki keze alól. A természet minél hitelesebb ábrázolására törekszik.



A TERMÉSZET ECSETTEL ÉS KAMERÁVAL (2009-05-14) [Kód: 21]

NAGYATÁD-NAGYATÁDI MŰVELŐDÉSI HÁZ.A GYŐRI FOTÓKLUB EGYESÜLET közreműködésével közös kiállításunk nyílt BÁGYI FERENC természetfotóssal.A kiállítást megnyitotta:TAMÁS JÁNOS a Kaszó Erdőgazdaság Zrt. vezérigazgatója.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2008-11-14) [Kód: 17]

SZÉKESFEHÉRVÁR-SZENT ISTVÁN MŰVELŐDÉSI HÁZ.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:DR. CSIÁK GYULA a Bársony István Alapítvány elnöke.

Megnyitó köszöntő Matyikó Tibor kiállításán
Dr. Csiák Gyula

Néhány éve ismerem Tibort. Egyike azoknak a barátaimnak, akiket Bársony Istvánnak köszönhetek. Képeivel először Schmidt Egon könyveiben, valamint a vadászlapok hasábjain találkoztam, majd megismertem első önálló kötetét, melyet ő szerényen kézikönyvnek nevezett el, s az Állatok közelről cím alatt jelentetett meg.
Kutattam, kerestem, ki ez az ember, hol él, honnan jött, hogyan gondolkodik. Szentdomonkoson találtam rá, egy aprócska hegyi faluban a Mátra legszelesebb völgyében. A foglalkozását nehéz meghatározni, a hivatását annál könnyebb. Volt már asztalos, vadőr, erdész, tanult Sopronban az erdészeti szakközépiskolában, de hivatásos vadászként is dolgozott. Hivatása egyértelmű, közel hozni minden érdeklődő, jó szándékú emberhez a természetet, vagy ahogy Schäffer Erzsébet, a Nők Lapja írója fogalmazott: ő az „ a festő, aki hazavitte az erdőt”, s meg szeretné mutatni mindenkinek.
Először fényképezőgéppel dolgozott; csendes szemlélődésben órákat várt arra, hogy egy-egy jó felvétel elkészülhessen. 1995-ben tért át a grafikára, s a természetfotósból fokozatosan alkotóművész lett, aki a fekete-fehér művek után a festészettel is megpróbálkozott: sikerrel. Ma már emlékezetes kiállítások sora van mögötte; a közönség hálásan fogadja képeit, melyekből sugárzik a természet pontos, alapos ismerete. Valósághű ábrázolása életteli, szerethető portrékat eredményez. Nagy szükségünk van ezekre a kapcsolódási pontokra, mert mérföldekre – vagy ahogy Bársony István mondaná, mérföldekre – távolodtunk el a teremtő, s a halál után bennünket majd ismét magába fogadó földanyánktól, s annak lakóitól. Már első természetírónk is keserűen fakadt ki egy évszázaddal ezelőtt. „ A természetet kevesen ösmerik. A legtöbb városi ember nem is konyít hozzá. A műveltek is beérik azzal, amit az iskola padja óta elfelejtettek róla”.
Azóta a helyzet tovább romlott, ma már a falusi gyerekek sem nagyon tudják megkülönböztetni a búzát a zabtól, vagy a seregélyt a feketerigótól.
Az a szemlélődő természetrealizmus, mely Matyikó Tibor sajátja, segít visszajutni arra az ösvényre, mely itt fut el a kertek alatt, csak észre kell vennünk. Az ösvényen visszajutunk gyökereinkhez, oda, ahonnan jött ez a természetre rácsodálkozó alkotó. Nem akar többet, mint a művészetek mostohagyermekének egyik művelőjeként méltónak lenni a nagy elődökhöz, a példaképekhez: Zichy Mihályhoz, Szinyei-Merse Pálhoz, Mühlbeck Károlyhoz és Csergezán Pálhoz. Nem akar megdöbbenteni, meghökkenteni; neki elég, ha elmélázva gyönyörködünk.
Képeit látva igazat kell adnom kritikusának, Dr. Nagy Domokos Imrének, aki így írt: „ Tibor vágyai közé tartozik, hogy minél több Fekete István könyvet illusztrálhasson, lévén ő a kedvenc írója. Ám szerintem legalább olyan jó Bársony István illusztrátor is lenne…”
Sosem tagadtam, hogy az én legkedvesebb íróm, az aranytollú mester, az első magyar állatregény szerzője, Bársony István. Megkerestem Matyikó Tibort, s alapítványunk hosszú távú szerződést kötött vele. 2006-ban a Magányos órák című novellafüzér már az ő illusztrálásával jelent meg. Ebben a kötetben főként azok az írások olvashatók, melyek a Természet folyóirat korabeli számaiban láttak napvilágot. Az itt megjelent több mint hatvan munka legjobbjait válogatta és gyűjtötte csokorba Szili István tanár úr, a szereplőket pedig Matyikó Tibor ceruzája mutatja meg nekünk. Szerepel néhány olyan grafika is a kötetben, melynek eredetije falra került most. Nem vagyok művészettörténész, csak mint e képek egyik csodálója mondhatok véleményt. Szeretem azt a csendet, azt a nyugalmat, amit sugároznak felém ezek a beszélő szemek, ezek a gyönyörű színek.
Köszönöm Tibornak, hogy elhozta nekünk az erdők, mezők, a lápok s a tocsogók világát, köszönöm, hogy megosztja velünk azt az élményt, amit ő naponta átél. Kívánom Önöknek, hogy a szívükben – s ha a pénztárcájuk megengedi, akár a kezükben is – vigyék haza ezeket a képeket, illetve a kiállított köteteket. Hiszem és remélem, hogy a szeretet ünnepén sokaknak szerezhetnek örömet ezek az alkotások.
Köszönöm a Szent István Művelődési Ház minden munkatársának a segítségét, s Bobory Zoltán igazgató úrnak a lehetőséget, hogy itt és most együtt ünnepelhetünk.
Matyikó Tibor gondolataival zárom mondataimat. „Azért festek, hogy érezzem az alkotás örömét. S hogy kedvüket leljék a képeimben, vagyis hogy boldogabbak legyenek az emberek”.






BARÁTOM A TERMÉSZET (2008-06-07) [Kód: 22]

BALATONFŐKAJÁR-BALATONFŐKAJÁRI FALUMÚZEUM.Önálló kiállításom.A kiállítást megnyitotta:FORRÓ ZSOLT,Balatonfőkajár község polgármestere.



A TERMÉSZET ECSETTEL ÉS KAMERÁVAL (2008-05-15) [Kód: 23]

GYŐR-GYŐR-MOSON-SOPRON megye XÁNTUS JÁNOS MÚZEUMA.Közös kiállításom BÁGYI FERENC (Németország) természetfotográfussal.A kiállítást megnyitotta:DR.ALEXAY ZOLTÁN,természetfotográfus,biológus,egyetemi tanár.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2007-03-15) [Kód: 16]

ULM-(Németország)MAGYAR KLUB.Egyéni kiállításom.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2006-07-03) [Kód: 8]

BUDAPEST-A KÖRNYEZETVÉDELMI ÉS VÍZÜGYI MINISZTÉRIUM ZÖLD GALÉRIA.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:DR.PERSÁNYI MIKLÓS,környezetvédelmi és vízügyi miniszter.



ÁLLATOK KÖZELRŐL (2006-05-27) [Kód: 35]

Matyikó Tibor állatábrázolásaiból nyílik kiállítás A KÉZFOGÓ GALÉRIÁBAN, PILISBOROSJENŐ, Gárdonyi utca 2. ÁLLATOK KÖZELRŐL... Ez a címe Matyikó Tibor legújabb rajzkönyvének, és ez a címe a kiállításnak is,amelyre grafikáit és festményeit hozza el a szentdomonkosi illetőségű alkotó.A kiállítás június 18-ig lesz nyitva, szombaton és vasárnap délelőtt 10.00-16.00 óráig.
A kiállítást megnyitja:VARSÁNYI ZSUZSANNA a magyar rádió munkatársa.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2006-01-22) [Kód: 7]

TISZAFÜRED-FEKETE LÁSZLÓ ÁMK.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:HORVÁTHNÉ CSANÁLOSI KATALIN,bőrműves,népi iparművész.



NIMRÓD KÜLÖNDÍJ (2004-07-07) [Kód: 37]

ELISMERÉS
Nimród Különdíj
25 éves munkásságom egyetlen hivatalos díja, amelyet a munkásságomért kaptam. Három alkotást kellett beküldeni és nagyon meglepődtem amikor megjött az oklevél, sajnos személyesen nem tudtam elmenni a kiállításra. Azt szeretném ha hátralevő életem során még tudnék sok szép képet rajzolni és festeni a természetről.




BARÁTOM A TERMÉSZET (2004-05-26) [Kód: 6]

DEBRECEN-BRASSAI GALÉRIA.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:DR.VITÉZ FERENC művészeti író.A megjelenteket köszöntötte:ALFÖLDI FERENC igazgató és KOMISZÁR JÁNOS festőművész.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2004-03-01) [Kód: 5]

EGER-BRÓDY SÁNDOR MEGYEI és VÁROSI KÖNYVTÁR.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:HABIS LÁSZLÓ,az Egri Lokálpatrióta Egyesület elnöke.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2002-02-19) [Kód: 4]

SOPRON-ERDÉSZETI MÚZEUM.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:DR.FIRBÁS OSZKÁR,Bedő-és Kaán Károly díjas erdőmérnök.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2001-07-16) [Kód: 3]

NAGYKÖRŰ-MŰVELŐDÉSI HÁZ.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:LŐRINCZ ISTVÁN



BARÁTOM A TERMÉSZET (2001-06-01) [Kód: 2]

HEVES-MÓRICZ ZSIGMOND VÁROSI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT.Önálló kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:SZŐKE EMIL a Városi Művelődési Központ igazgatója.



BARÁTOM A TERMÉSZET (2001-04-30) [Kód: 1]

EGER-KERESZTÉNY IFJÚSÁGI KLUB-Egyéni kiállításom.
A kiállítást megnyitotta:DR.LÖFFLER ERZSÉBET-az Érseki Gyűjtemény Központ Igazgatója.
A kiállító művész és a kiállítás rendezői megköszönik:Szabóné Bablonkay Ildikó,Sípos Gyula,Cseh Andrásné,Sági Klára,Gyetvai Zoltán,Muray Róbert,Bartus Csaba képtulajdonosoknak,hogy a kiállítás idejére rendelkezésünkre bocsájtották a tulajdonukban lévő képeket.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1999-11-19) [Kód: 20]

BUDAPEST-PESTERZSÉBETI MÚZEUM GAÁL IMRE GALÉRIA.Önálló kiállításom.A kiállítást megnyitotta:MURAY RÓBERT állami díjas festőművész.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1998-10-15) [Kód: 19]

EGER-BRÓDY SÁNDOR MEGYEI KÖNYVTÁR.Önálló kiállításom.A kiállítást megnyitotta:MOLNÁR ISTVÁN GÉZA fotóművész.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1998-08-20) [Kód: 28]

KÓKA, KULTÚRHÁZ.Közös kiállításom JUDITTAL aki a selyemfestményeit állította ki.



KÉPEK A TERMÉSZETBŐL (1998-05-15) [Kód: 11]

TISZAVASVÁRI,VÁROSI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT,első egyéni grafikai és festmény kiállításom.A kiállítást megnyitotta:DR.LEGÁNY ANDRÁS,főiskolai tanár.Egy számomra kedves barátom beírása: "Tibi! Te nemcsak fotózni,de rajzolni és festeni is tudsz!Szívből gratulálok.Örömet okoztak a képeid! 1998.máj.15." Dr.Legány András



BARÁTOM A TERMÉSZET (1997-07-21) [Kód: 12]

TARCAL,POLGÁRMESTERI HIVATAL.Önálló kiállításom. Ezen a kiállításon fekete-fehér fotókon és grafikákon mutattam be a természet szépségeit.A kiállítást megnyitotta:MERCSÁK JÓZSEF a Tokaj-Bodrogzug Tájvédelmi Körzet vezetője.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1997-06-13) [Kód: 13]

MEZŐKÖVESD,MATYÓ-GAZDANAPOK.A természetről készült fekete-fehér fotóimat és grafikáimat mutattam be.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1997-05-30) [Kód: 27]

SZERENCS, GAZDANAPOK, önálló kiállításom, fekete-fehér fotókat és ceruzarajzokat mutattam be.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1997-04-28) [Kód: 26]

VISONTA, KULTÚRHÁZ, önálló kiállításom, fekete-fehér fotókat és ceruzarajzokat mutattam be.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1997-04-21) [Kód: 25]

HALMAJUGRA, ÁLTALÁNOS ISKOLA, önálló kiállításom. Fekete-fehér fotókat és grafitrajzokat mutattam be.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1997-02-21) [Kód: 14]

EGER,MEGYEI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT GALÉRIÁJA.Egyéni fekete-fehér fotó és grafikai kiállításom.Itt mutatkoztam be Egerben először a grafikáimmal.Megnyitotta:MOLNÁR ISTVÁN GÉZA egri fotográfus.



BARÁTOM A TERMÉSZET (1996-12-19) [Kód: 15]

PÉTERVÁSÁRA,MŰVELŐDÉS HÁZA,KISGALÉRIA.Az első olyan önálló kiállításom,ahol bemutattam a fekete-fehér fotóim mellett az első ceruza-és tusrajzaimat.A kiállítást megnyitotta:CZENTHE HUBÁNÉ a Művelődési és Oktatási Bizottság elnöke.